Manuel


Zaman izleme sistemi TIME|CLAM tamamen bulut tabanlıdır ve donanımınıza herhangi bir kurulum gerektirmez. Sistem iki alandan oluşmaktadır:Dikkat:
Çalışanların zaman takip sistemini kullanabilmeleri için öncelikle yönetim alanında oluşturulması ve davet edilmesi gerekir.


Administrering
(işverenler ve denetçiler için)


Kayıt olŞu adresten işveren olarak kaydolun: https://admin.timeclam.com

Dikkat: Lütfen kayıttan sonra değiştirilemeyeceği için doğru ülkenin seçildiğinden emin olun.

Verilen e-posta adresine bir aktivasyon kodu alacaksınız ve bir şifre atayacaksınız.

Hesabınız şimdi etkinleştirildi.

Kayıt ol Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Şirket oluşturİlk kez oturum açtıktan sonra, bir şirket adı atamanız istenecektir.

İsteğe bağlı olarak daha sonra başka şirketler de ekleyebilirsiniz.

Şirket oluştur Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Departmanlar oluşturun ve düzenleyinİsteğe bağlı olarak firmanın “Departmanlar” alanındaki yeşil “+” işaretine tıklayarak departman oluşturabilirsiniz.

Halihazırda oluşturulmuş departmanların adı kalem sembolüne tıklanarak değiştirilebilir.

Çöp simgesine tıklanarak bir departman silinir.

Çalışanların hala atanmış olduğu departmanlar, ancak bu çalışanlar başka bir departmana atanmışsa veya hiçbir departmana atanmışsa silinebilir.

Departmanlar oluşturun ve düzenleyin Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Resmi tatilleri düzenleyinKüresel resmi tatiller, isteğe bağlı olarak “Şirketler -> Resmi tatilleri düzenle” menü öğesi altında tutulabilir.

Resmi tatilleri düzenleyin Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Tatil şablonunu uygulaBelirli bölgeler için resmi tatiller, bir şablon kullanılarak otomatik olarak kabul edilebilir veya manuel olarak girilebilir.

Tatil şablonunu uygula Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Çalışanları yönetin
“Çalışanlar” menü öğesi altında çalışanlar yönetilebilir, hedef saat profilleri ve devamsızlıklar düzenlenebilir, çalışanların çalışma süreleri görüntülenebilir ve gerekirse düzeltilebilir ve çalışanlar şirketten ayrıldıklarında pasif hale getirilebilir.


Çalışan oluşturYeşil „+“ simgesine tıklanarak yeni bir çalışan oluşturulabilir.

Çalışanın çalıştığı şirket açılır menüden seçilebilir. Çalışanın e-posta adresi aynı zamanda çalışanın çalışan alanında ve uygulamada kimliğini doğruladığı kullanıcı adıdır.

Dikkat: Aktivasyon kodu bu adrese gönderileceği için lütfen e-posta adresini doğru girdiğinizden emin olun. Çalışan hesabı etkinleştirilmeden zaman takip sisteminin kullanılması mümkün değildir. E-posta adresi herhangi bir zamanda değiştirilebilir.

„Mobil“ onay kutusu etkinleştirilirse, çalışanlar çalışma saatlerini mobil cihazları (akıllı telefon, tablet) kullanarak da kaydedebilir. Aksi takdirde, zaman takibi yalnızca masaüstü cihazlardan mümkündür (örneğin, merkezi zaman izleme terminali). Mobil yetkilendirmeden bağımsız olarak çalışanlar çalışma saatlerini herhangi bir cihazdan görüntüleyebilir.Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Çalışanları düzenleyinÇalışan tarafından hesabın başarılı bir şekilde etkinleştirilmesinden sonra, bu, çalışan yönetiminde „Aktif“ işaretiyle belirtilir.

Aktivasyon henüz gerçekleşmediyse, durum „Beklemede“ dir.

Çalışan e-postayı almadıysa, ör. Yanlış e-posta adresi verildiğinden veya e-posta istenmeyen posta olarak sınıflandırıldığından, bu düzeltilebilir ve aktivasyon kodu yeniden gönderilebilir.

Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Çalışanları devre dışı bırakınBir çalışan şirketten ayrılırsa, „Aktif“ onay kutusu devre dışı bırakılarak devre dışı bırakılabilir.

Tüm kayıtlar saklanır, ancak çalışanın artık sisteme erişimi yoktur.

Hareketsiz çalışanlar, lisans hesaplamasına dahil edilmemiştir ve bu nedenle, çalışan sayısının ücretsiz koşulunu yüklememektedir.

Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Çalışanları silTüm ana veriler, zaman izleme kayıtları ve devamsızlıklar dahil olmak üzere bir çalışan tamamen silinecekse, bu çalışan yönetiminde „Çalışanı sil“ düğmesine tıklanarak yapılır.

Bir çalışanın tamamen silinmesi, yalnızca yanlış yaratılmışsa veya yasal saklama süresi sona ermişse ve kayıtlar artık gerekli değilse önerilir. Veriler silindikten sonra geri yüklenemez ve bu nedenle veriler yalnızca ilgili bir güvenlik onayından sonra silinebilir.

Çalışan şirketten basitçe ayrılmışsa, devre dışı bırakılabilir. Tüm veriler burada tutulur.

Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Hedef saatler oluşturunÇalışan yönetiminde yeşil „+“ simgesine tıklanarak her çalışana ayrı bir hedef saat profili atanabilir.

Şablonlar zaten kaydedilmişse, açılır menüden seçilerek benimsenebilir.

Bu profilin kullanılacağı tarih ve günlük hedef çalışma süresi saklanabilir.

Şirketin minimum molalara uyum için düzenlemeleri varsa, isteğe bağlı olarak günde kaç çalışma saatinden hangi minimum molanın otomatik olarak düşüleceğini belirtebilirsiniz. Bilgi endüstriyel saat cinsinden verilir (örneğin 0.75 endüstriyel saat = 45 dakika).

Şirket ayarlarında girilen resmi tatiller de varsayılan olarak zaman takip sisteminde olduğu gibi dikkate alınır. Bazı endüstrilerde (örneğin gastronomi, sağlık hizmetleri vb.) Resmi tatillerde çalışmak zorunda kalmak yaygındır. Bunun için „Resmi tatilleri yok say“ onay kutusu etkinleştirilmelidir.

Çalışanın, zaman hesabını kullanarak fazla mesaiyi biriktirme ve azaltma fırsatı varsa, „Saatleri aktar“ onay kutusu etkinleştirilir ve ilgili artı veya eksi saatler bir sonraki aya aktarılır. Bu istenmiyorsa (örneğin çalışılan saate göre ücret ödemesi), saat transferi devre dışı bırakılmalıdır.

Yeni oluşturulan profil diğer çalışanlar için de şablon olarak kullanılacaksa, bir „şablon adı“ belirlenebilir. „Kaydet“ e tıkladığınızda, otomatik olarak yeni bir şablon oluşturulacaktır.

İlgili hedef saat profilinin ayrıntılarını açmak için sol oka tıklayın. Profilin sağındaki çöp kutusu simgesine tıklanarak silinir.

Hedef saatler oluşturun

Hedef saatler oluşturun

Hedef saatler oluşturun Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Devamsızlık ekleÇalışan yönetimindeki yeşil „+“ işaretine tıklanarak, çalışanların devamsızlıkları (örneğin tatil, hastalık, vb.)

Devamsızlık süresine girildikten sonra devamsızlık nedeni belirtilmelidir. “Başlangıç” ve “Bitiş” öğelerinde aynı gün belirtilmişse, ilgili onay kutusu etkinleştirilerek devamsızlık yarım güne kısaltılabilir.

Bir veya daha fazla yarım günü içeren çok günlük bir devamsızlık kaydedilecekse, yarım gün olarak dikkate alınacak her dönem için ayrı bir devamsızlık kaydedilmelidir.

Çöp simgesine tıklanarak yokluk silinebilir.

Devamsızlık ekle

Devamsızlık ekle Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Devamsızlık ekle Örnek: 01/14 - 01/15 arası tatil, 01/14 yarım gündür

Çalışanların çalışma saatlerini görüntüleyin ve düzenleyinÇalışan yönetiminde takvimde istenen güne tıklanarak düzenleme penceresi açılır.

Zamanlar, kaydedilen değerlerin üzerine yazılarak değiştirilebilir ve yeşil tik tıklanarak kabul edilebilir. Çöp simgesine tıklanarak saatlik bir kayıt silinir.

„Zaman ekle“ tıklanarak çalışma ve mola süreleri eklenebilir.

Çalışanların çalışma saatlerini görüntüleyin ve düzenleyin

Çalışanların çalışma saatlerini görüntüleyin ve düzenleyin

Çalışanların çalışma saatlerini görüntüleyin ve düzenleyin Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Gösterge PaneliHer çalışanın şirkete ve departmana göre ayrılmış mevcut durumu, “Dashboard” menü öğesi aracılığıyla gerçek zamanlı olarak görüntülenir.

  • Status: rot=abgemeldet, grün=angemeldet, gelb=Pause
  • Grund: Anzeige des Grundes im Falle einer Abwesenheit (z.B. Urlaub, Krank, etc.)
  • Konto: Stand des Arbeitszeitkontos zum Vortag
Gösterge Paneli Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Zaman çizelgeleri oluşturun ve dışa aktarın“Çalışma zamanı listesi” menü öğesi üzerinden çalışma süresi hesaplarına bir genel bakış oluşturulabilir. Bunun için istenilen firma ve ilgili ay seçilmelidir.

İsteğe bağlı olarak değerlendirme tek bir departmanla sınırlandırılabilir.

Değerlendirme, ilgili düğmeler tıklanarak bir CSV dosyası olarak yazdırılabilir veya dışa aktarılabilir.

Zaman çizelgeleri oluşturun ve dışa aktarın Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Değişiklik günlüğüYöneticiler tarafından şirket, çalışan ve kullanıcı verilerine yapılan değişikliklerin bir özeti, „Değişiklik günlüğü“ menü öğesinden görüntülenebilir.

Tarih, şirket, yönetici ve gerçekleştirilen işlemlere göre filtrelenebilir.

Değerlendirme, ilgili düğmeler tıklanarak bir CSV dosyası olarak yazdırılabilir veya dışa aktarılabilir.

Değişiklik günlüğü Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Yöneticiler oluşturun ve hakları yönetinErişim hakları, „Yöneticiler“ menü öğesinden yönetilebilir.

Yönetim hakları üç aşamada atanabilir:
  • Tam erişim
  • Yalnızca belirli bir şirkete erişim
  • Yalnızca bir şirketin belirli bir departmanına erişim
Mevcut yöneticilerin hakları herhangi bir zamanda değiştirilebilir ve yeni yöneticiler „Yönetici oluştur“ düğmesi kullanılarak davet edilebilir.

Yöneticiler oluşturun ve hakları yönetin Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Aboneliği değiştirDaha yüksek / daha düşük sayıda desteklenen şirket, çalışan veya daha yüksek / daha düşük bir destek durumu gerekiyorsa, plan aynı adlı menü öğesi kullanılarak ayarlanabilir. Ayrıca mevcut planın durumu buradan görüntülenebilir ve fatura adresi düzenlenebilir.

Aboneliği değiştir Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Merkezi bir zaman kayıt terminalinin kurulmasıİşveren, zaman takibi için bir veya daha fazla terminal kurabilir. Bunu yapmak için, bir PC, dizüstü bilgisayar veya istemcide zaman takibi için tarayıcıda web uygulamasını sunabilir. Çalışanlar, kullanıcı adı ve şifreleri ile uygulamaya giriş yapar. https://log.timeclam.com

TIME|CLAM uygulamasını bir tablete yüklemek daha uygundur, çünkü her çalışan burada bir NFC etiketi (ör. Anahtar, kart, akıllı telefon vb.) Kullanarak kimliğini doğrulayabilir.

Elbette çalışanlar zaman kaydını web uygulaması üzerinden kendi iş istasyonlarında bireysel olarak veya uygulama üzerinden mobil olarak da kullanabilirler.

Merkezi bir zaman kayıt terminalinin kurulması Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır


Zaman takibi (çalışanlar için)Çalışanlar kendileri kayıt olamazlar, ancak işveren tarafından oluşturulurlar ve e-posta yoluyla zaman kayıt sistemini kullanmaya davet edilirler (aktivasyon kodu / aktivasyon bağlantısı ile). Başarılı aktivasyondan sonra, çalışan web uygulamasında veya uygulama aracılığıyla oturum açabilir: https://log.timeclam.com

Web uygulamasının ve uygulamanın işlevselliği büyük ölçüde aynıdır. Kimlik doğrulama parolasına ek olarak, uygulamada parmak izi, yüz tanıma veya NFC etiketi kaydı da kullanılabilir ve çalışma saatleri çevrimdışı modda da kaydedilebilir.

Bir mobil cihaz (akıllı telefon, tablet) üzerinden zaman takibi yönetici tarafından onaylanmalıdır.


İş başlangıcında kayıt olunGiriş yaptıktan sonra, zaman takibi „Kayıt ol“ üzerine bir tıklama ile başlar. İşin başlama saati görüntülenir.

İş başlangıcında kayıt olun Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Molalar için kayıt ve kayıt silmeBir mola başlatmak için “Duraklat” düğmesine tıklayın. Molanın başlama saati görüntülenir.

Duraklatma, „Duraklamayı bitir“ tıklanarak sona erdirilir.

Molalar için kayıt ve kayıt silme

Molalar için kayıt ve kayıt silme Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

İşin sonunda oturumu kapatınİşin sonunda „Oturumu Kapat“ düğmesine tıklanır.

İşin sonunda oturumu kapatın Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Çalışma süresi hesabının görüntülenmesiÇalışma zamanı hesabının toplam bakiyesi “Denge” (önceki günün değeri) altında görüntülenir.

Çalışma süresi hesabının görüntülenmesi Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Takvimdeki çalışma ve izin sürelerinin ayrıntılı görünümüTakvim görünümü, “Detaylar” butonuna tıklanarak açılır. Kararlaştırılan çalışma süresi “Hedef” altında ve seçilen ay için gerçek çalışma süresi “Aslında” altında görüntülenir. “Denge”, hedef ve fiili çalışma saatleri arasındaki aylık farkı gösterir.

Kaydedilen zamanların detayları istenilen tarihe tıklanarak görüntülenir.

Takvimdeki çalışma ve izin sürelerinin ayrıntılı görünümü

Takvimdeki çalışma ve izin sürelerinin ayrıntılı görünümü Uygulamada seçtiğiniz dil kullanılır

Gizlilik


Herhangi bir kişisel bilgi vermeden web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Erişim verilerini yalnızca sunucu günlük dosyalarında (ör. istenen dosyanın adı, erişim tarihi ve saati, aktarılan veri miktarı ve istekte bulunan sağlayıcı. Bu veriler yalnızca sitenin sorunsuz çalışmasını sağlamak ve teklifimizi iyileştirmek için değerlendirilir ve sizin hakkınızda herhangi bir sonuç çıkarmamıza izin vermez.

Daha fazla göster Bizimle iletişime geçtiğinizde bize gönüllü olarak vermeniz durumunda kişisel verileri işleriz.

Bu web sitesi, Google Inc. (www.google.com) tarafından sağlanan bir web analizi hizmeti olan Google (Universal) Analytics'i kullanmaktadır. Google (Universal) Analytics, bilgisayarınızda depolanan “cookies” adı verilen metin dosyaları gibi web sitesi kullanımınızın analiz edilmesini sağlayan yöntemler kullanır. Bu web sitesini kullanımınızla ilgili oluşturulan bilgiler genellikle ABD'deki bir Google sunucusuna aktarılır ve orada saklanır. Bu web sitesinde IP anonimleştirme etkinleştirildiğinde, IP adresi Avrupa Birliği üye devletleri içinde veya Avrupa Ekonomik Alanı Anlaşmasının diğer sözleşme devletlerinde iletilmeden önce kısaltılacaktır. Sadece istisnai durumlarda tam IP adresi ABD'deki bir Google sunucusuna aktarılacak ve orada kısaltılacaktır. Google Analytics'in bir parçası olarak tarayıcınız tarafından iletilen anonimleştirilmiş IP adresi diğer Google verileriyle birleştirilmez. Aşağıdaki bağlantıda bulunan tarayıcı eklentisini indirip yükleyerek Google'ın cookie tarafından oluşturulan ve web sitesini (IP adresiniz dahil) kullanımınızla ilgili verileri toplamasını ve bu verileri Google tarafından işlemesini engelleyebilirsiniz: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=tr

Hakkınızda sakladığımız verilerle ilgili bilgileri serbest bırakma ve gerekirse bu verileri düzeltme, engelleme veya silme hakkına sahipsiniz. Kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi veya kullanılması, verilerin düzeltilmesi, engellenmesi veya silinmesi, ayrıca verilerin belirli bir şekilde kullanılmasına izin verilmesi veya itirazın iptali hakkında sorularınız varsa, lütfen iletişim bilgilerini kullanarak doğrudan bizimle iletişime geçin. bizim izimiz.

Wilde Beuger Solmecke hukuk bürosu ile işbirliği içerisinde Trusted Shops yasal metin servisi ile oluşturulan gizlilik politikası.

Daha az göster